שרון שאתי מסביר מדוע תשואה על נכס בחו"ל גבוהה יותר

היזם הישראלי שרון שאתי מנסה להסביר מדוע התשואה על השקעה בנכס בחו"ל תהיה כמעט תמיד גבוהה יותר מהתשואה על נכס בשוק המקומי בישראל

פעמים רבות עולה אצל משקיעי נדל"ן השאלה היכן הכי כדאי להם להשקיע? באופן כללי, השקעה בנדל"ן נחשב כיום לאחד מאפיקי ההשקעה הסולידיים ביותר. שרון שאתי הוא יזם נדל"ן ישראלי ותיק, אשר עשה לעצמו שם במהלך השנים, כאשר הצליח לעשות תשואות גבוהות על השקעות בנכסים מניבים בחו"ל.

בשנים האחרונות שרון שאתי מנסה להסביר למשקיעים שמגיעים אליו להתייעצות מדוע השקעה בנכס בחו"ל תהיה לרוב משתלמת יותר מהשקעה בנדלן בישראל.

הנה שתי סיבות עיקריות שבגללן שרון שאתי יעדיף תמיד השקעה בנדל"ן במדינה זרה:

ההיצע הרחב: אם יש משהו שמשגע את שרון הוא היצע הנכסים להשקעה הקטן במדינת ישראל. ישראל היא מדינה קטנה מאד ואם נשווה את ההיצע המקומי להיצע במדינות שונות ברחבי העולם נגלה, כמו שוודאי ניחשתם, שכף המאזניים נוטה בבירור לטובת חו"ל.

במדינה כמו ארצות הברית למשל, בה התרחש משבר נדל"ן אקוטי בשנים 2007-2008 יש כיום עדיין עשרות אלפי בתים שעברו לבעלותם של בנקים ומוסדות פיננסיים במדינה בעקבות המשבר, כתוצאה ממשכנתאות שהלוקחים שלהן לא יכלו לשלם.

אלו הם בתים שהבעלים שלהם רק מחכים לרוכש שיקנה אותם בזול. לו הייתם קונים בית כזה בארה"ב בשנת 2012, כ-5 שנים לאחר פרוץ המשבר, כאשר מחירי הנדל"ן בארה"ב התחילו להתייצב ומוכרים אותו היום (סוף שנת 2015) הייתם יכולים לעשות עליו תשואה חלומית. משקיעים שעשו זאת, ושרון שאתי ביניהם, עשו שיעורי תשואה של עשרות אחוזים לשנה, אם מחלקים אותה לשנים.

הסיבה הראשונה שמעלה שרון שאתי מחברת אותנו ישירות לסיבה השנייה להעדפת ההשקעה בנדל"ן בינלאומי, הלא היא פוטנציאל הרווח: מי שמשקיע בנדלן רוצה להרוויח. נקודה. הרווח הפוטנציאלי מההשקעה הוא אחד הדברים העיקריים שעומד לנגד עיניו.

במדינה שלנו מחירי הנדל"ן במגמת עלייה כבר כמעט עשור, אך גם כיום, כאשר מחירי הנדל"ן נמצאים בשיא חסר תקדים, התשואה השנתית על נכס עדיין עומדת על 5% לכל היותר.

לשם השוואה, במדינות שונות בחו"ל כמו פנמה, ארה"ב, קנדה, תאילנד ואחרות, שיעור התשואה השנתי יכול להגיע גם לעשרות אחוזים. כאשר השיעור הממוצע עומד על בין 8% ל-9% לשנה.

בהנחה שאתם יודעים מה אתה עושים, אין כל סיבה להשקיע בישראל. מה שמשתק משקיעים רבים וגורם להם להשקיע בישראל בכל זאת הוא הפחד מלהיות רחוקים מהנכס. כאילו שאם יהיו קרובים לנכס ייסעו אליו על בסיס יומי. שרון שאתי רוצה שתבינו שזוהי טעות שכדאי להימנע ממנה. אסור לפחד לבדוק אופציות השקעה מעבר לים.

למידע נוסף בנושא בקרו באתר האינטרנט של שאתי בכתובת: http://www.sharonshati.co.il

לביקור בדף הפייסבוק של שרון לחצו כאן.