השקעה בפלורידה – האם זה באמת רווחי?

רכישת מגרש בקייפ קוראל שבמדינת פלורידה – האם זה באמת רווחי כמו שמספרים?

לאחרונה עולות וגוברות השמועות על הרווחיות הגבוהה שעושים ישראלים באמצעות השקעה בקניית מגרשים בקייפ קוראל שבפלורידה. זה לא חדש ששוק הנדל"ן בפלורידה הוא יציב יחסית ושהיה אחד מהשווקים הראשונים להראות התאוששות ממשבר 2008, אך האם רכישת מגרש בפלורידה הוא אפיק השקעה כדאי בתקופה זו? על שאלה זו ננסה לענות מיד.

ראשית, אם נסתכל על נתוני נדל"ן של מדינת פלורידה מהשנים האחרונות נראה שכבר כמה שנים (בערך מסוף שנת 2011) מחירי הנכסים במדינה נמצאים בעלייה מתמשכת. זה סימן טוב שמעיד על שוק נדל"ן יציב ומתפקד.

הגרף שלפניכם מראה תחזית (צפי) עתידית של המחירים בשוק רכישת המגרשים והקרקעות של קייפ קוראל, פלורידה. הגרף מתבסס על נתונים אמיתיים עד לשנת 2014:

מחירי מגרשים בפלורידה

ניתן לראות את העלייה המתמשכת במחירי מגרשים בפלורידה, ואת הצפי להמשכה בשנים הקרובות. בקייפ קוראל, מחיר של מגרש ממוצע שעומד כיום על בסביבות $14,000 צפוי לעלות בשנתיים-שלוש הקרובות לאיזור ה-$27,000-$28,000. מבחינת המשקיעים זה אומר שלמי שרוכש מגרש היום בקייפ קוראל יש סיכוי גבוה לעשיית תשואה של קרוב ל-100% על הנכס.

ומה לגבי כמות הרכישות השנתית של מגרשים בקייפ קוראל?

אז לפניכם גרף עדכני של כמות רכישות המגרשים בקייפ-קוראל:

מספר מגרשים שנמכרו בקייפ קוראל

כפי שניתן לראות בגרף, כמות המגרשים הנמכרים בקייפ קוראל מדי שנה ממשיכה לעלות, למרות תנודות וירידות קטנות מפעם לפעם, ניכר כי המגמה הכללית היא מגמת עלייה.

מגרש בפלורידה

קייפ קוראל פלורידה – גידול באוכלוסיה

מעבר לכל מה שסיפרנו לכם עד כה, נתון שחשוב להכיר הוא קצב גידול האוכלוסיה בקייפ קוראל. מספר התושבים בקייפ קוראל גדל ב-42,361 תושבים בשנים 2010-2013 ואנליסטים מעריכים שהאוכלוסיה תגדל ב-14,000 נפש עד לסוף שנת 2015. הצפי הוא לגידול של 102,083 תושבים בקייפ קוראל עד שנת 2020.

לסיכום:

אפשר להבין את הטרנד העכשווי של רכישת מגרשים באיזור קייפ קוראל שבפלורידה, אך כדאי לבדוק יותר לעומק לפני שרוכשים מגרש או נכס אחר כלשהו. הבדיקה שלנו מראה פוטנציאל השקעה טוב לאפיק זה, ולכן אנו גם ממליצים עליו.