בתים ומגרשים בארה"ב

נכסים בארה"ב: בתים, מגרשים וקרקעות להשקעה

 

בארה"ב קיימות מספר אפשרויות השקעה בנדל"ן. המרכזיות והאטרקטיביות ביותר הן השקעה במגרשים/קרקעות והשקעה בבתים.

לחצו כאן למעבר לרשימת בתים ומגרשים זמינים להשקעה בארה"ב

מהם ההבדלים בין השקעה בקרקע/מגרש לבין השקעה בבית?

ההבדל המהותי והחשוב ביותר הוא זמן החזר ההשקעה. בעוד שהשקעה במגרש בארה"ב מיועדת עבור משקיעים שמעוניינים ברווח גבוה ממכירתו העתידית של המגרש ואינם זקוקים להכנסה שוטפת כגון שכ"ד, כלומר השקעה לטווח ארוך יותר, השקעה בבתים בארצות הברית מיועדת עבור משקיעים אשר מתמקדים בהשגת הכנסה חודשית גבוהה, כלומר השקעה לטווח קצר יותר.

באופן דומה, בזמן שהיתרון המרכזי ברכישת מגרש או קרקע להשקעה הוא סיכוי לרווח גבוה יותר מאשר בכל השקעה אחרת, היתרון העיקרי ברכישת בית להשקעה הוא תשואה שוטפת גבוהה מאד של 11%-15%.

אם כך מדובר על שני סוגים שונים של משקיעים: האחד משקיע לטווח הארוך יותר ומתמקד בסיכויים לעשיית רווח משמעותי, ואילו השני משקיע לטווח הקצר יותר ומתמקד בהשגת הכנסה חודשית גבוהה וקבועה. לכאורה נדמה שיש יותר סיכון בקניית מגרש בארצות הברית מאשר בקניית בית להשקעה, אך לא כך הדבר בפועל ומשקיעים רבים מעדיפים את ההשקעה במגרשים על פני בתים.

הבדל נוסף הוא טווח המחירים: כיום מחירי הבתים במדינות השונות בארה"ב נעים בין 40,000$ ל-120,000$ תלוי באיזור הספציפי. מדובר במחירים נמוכים מאד ומומחי הנדל"ן חוזים עלייה משמעותית במחירים בעתיד הקרוב. מחירי המגרשים והקרקעות לבנייה או השקעה באיזורים השונים בארצות הברית הם 35,000$-10,000$. מכאן שמשקיעים בעלי יכולת מימון גבוהה יכולים לבחור את סוג ההשקעה שמתאים להם, ואילו משקיעים בעלי יכולת נזילות נמוכה יותר יעדיפו להשקיע במגרשים ובקרקעות.

עוד הבדל שחשוב לציין הוא ההתעסקות השוטפת: כאשר קונים בית ישנה התעסקות התחלתית בעת ביצוע מסלול רכישת הנכס, ולאחר מכן התעסקויות משניות קטנות של מציאת שוכר ותיקון תקלות שונות בבית שמתרחשות אחת לכמה זמן. מאידך, כאשר רוכשים מגרש אין הרבה התעסקות, שהרי פרט להתעסקות ההתחלתית של ביצוע מסלול רכישת הנכס ישנה רק התעסקות נוספת אחת והיא מכירתו הסופית של הכנס לאחר עלייה בערכו.

לפניכם תרשים המתאר את ההיסטוריה של מחירי המגרשים בארה"ב ואת התחזית הצפויה בעתיד הקרוב:

מגרשים בארה"ב