נכסים מניבים

מהו נכס מניב?

 

ייצור הכנסה בענף הנדל"ן

בין אלו שמחפשים השקעות שונות בכל תחום שהוא, אפשר למצוא את מתענייני הנדל"ן שלא תמיד רוכשים נכס על מנת למכור אותו. עסקה של רכישת נכס, השבחתו ומכירתו במחיר גבוה יותר מסך הקנייה ועלויות השיפוץ, היא מהלך קצר מועד שבו הכוונה היא לרווח נקודתי ומהיר יחסית. אך מאחר ויש כאלו שרוצים לראות כיצד נכס נדל"ני מאפשר להם ליהנות מהכנסה חודשית או שנתית קבועה, הרי שמגוון נכסים מניבים הם התשובה לכך. זאת בזוכת קניית נכס והשכרתו למי שמעוניין לגור בו או לעבוד בו.

ההשקעה הראשונית בנכס כזה מגיעה בד"כ ממימון שמגויס למטרתה ההשקעה. לכן אפשר להבין עד כמה המשקיעים השונים מעוניינים להגיע כמה שיותר מהר למצב שבו ההכנסות מנכס מניב מכסות בראש ובראשונה את ההשקעה הכספית. בין אם מדובר ברכישת מבנה שמושכר למטרות עסקיות ובין אם מדובר על קניית דירות או בתים למטרה של השכרה לזוגות, ליחידים או למשפחות, הרי שבסופו של דבר נכס מניב הוא כזה שלאחר כיסוי עלויות הרכישה אמור להעניק למשקיע בו רווחי כספי פאסיבי (שלא מעבודה) ניכר בכל חודש של התקופה שבה הוא שייך לבעלים.

 

ממגרשים ודירות ועד משרדים ופרויקטים מסחריים

כמובן שהשקעה בנכסים שונים אינה מתאפיינת תמיד בהיבט יחיד. כך אפשר לראות כיצד בכל רחבי העולם מנסים רבים לראות האם דווקא דירות בבניין מסוים הן אלה שיכולות ליצור הזדמנות איכותית להשקעה בנדל"ן, או שדווקא מבני תעשייה או בנייני משרדים הם אלו שיכולים להציע אפשרות איכותית ויציבה יותר להכנסה שנתית עקבית ומכובדת. בין אם מדובר בישראל ובין אם מדובר בארה"ב או במדינות אחרות, הרי שחשוב מאוד לאתר נכסים מניבים ברמה גבוהה כדי שניתן יהיה להחזיר את ההשקעה במהירות ולעבור לרווח שוטף לשנים רבות.

יש להבין עד כמה שונה התמונה בין מדינה למדינה, ולעתים אף בין עיר לעיר באותה מדינה כמובן. ישנן ערים של פועלים קשי יום שתשלומי השכירות החודשיים יכולים להקשות עליהם לאחר מספר שנים, ואילו מצד שני אפשר לראות כיצד אנשי עסקים בעיר מסוימת ממש מחפשים בנרות משרדים איכותיים לכניסה מיידית ולהתחלת הפעילות העסקית שלהם. זיהוי מבני הנדל"ן הטובים ביותר שיכולים להציג עתיד ורוד בכל הקשור לקבלת סכומי כסף חודשיים בצורה בטוחה וברמת תשואה גבוהה, הוא כזה שעושה את ההבדל בין השקעה מקרטעת למוצלחת.

 

לא רק לאנשי עסקים

שווקי נדל"ן איכותיים הם כאלו שיכולים להתאים לכל סוג של משקיע. כך ניתן לזהות כיצד לא תמיד רק אנשי עסקים או גופים מסחריים גדולים הם אלו שקופצים מיד על כל משרד שמתפנה או על כל בניין שכדאי מאוד לשפץ אותו ולהשכיר את יחידות הדיור בו לרבים. התייעצות עם גורמים מקצועיים המכירים את תחום הנדל"ן במדינה מסוימת בצורה רצינית, ויכולת אמיתית לשקול את כל הנתונים בצורה מושכלת וממוקדת, הם דברים שיכולים להוביל כל ישראלי אל נכס מניס שיוכל לשדרג בצורה משמעותית את מצבו הכלכלי.

חשוב להבין את התמורה הרבה של השקעות בנכס איכותי שמניב מדי חודש הכנסה קבועה. עבור גופים עסקיים הרי שמדובר ביכולת גבוהה לשמור על תזרים מזומנים גבוה ויציב, ואילו אם מדובר באדם פרטי הרי שרבים מחפשים את הרווחים של השכרת נכסים כמין תחליף לקרן פנסיה שאין להם או כאפשרות להשאיר ירושה מכובדת לילדיהם. כך או כך, מדובר באפיק השקעה שיכול להיות מצוין אם יודעים כיצד לאתר את הנכס הנכון ואם מבינים שכדי לנצל אותו ברמת תשואה כמה שיותר גבוהה חשוב להכיר את מיקומו של הנכס ואת היתרונות המוכחים שהוא יכול להציג.