הגופים המוסדיים מתחילים להבין את הפוטנציאל

קבוצת נץ הקימה קרן שמתמחה בהשקעות נדל"ן בארה"ב וגייסה אליה כבר 30 מיליון דולר

אחוזי התשואה הגבוהים שמאפשרות השקעות נדלן בארצות הברית מושכים עכשיו לתחום גם את הגופים המוסדיים והחזקים במשק הישראלי. קבוצת נץ ארה"ב הקימה לא מזמן קרן שמתוכננת לפעול במתכונת של חברה ציבורית וייעודה הוא התמחות בהשקעות נדלן מניב בארה"ב.

אז מי כבר השקיע כספים בקרן החדשה?

אלטשולר שחם, אחד מבתי ההשקעות הגדולים והמצליחים בישראל כבר השקיע 6 מיליון דולר בקרן החדשה של קבוצת נץ. קבוצת נץ עצמה כבר הודיעה שתשקיע גם היא סכום כסף לא מבוטל של 10.8 מיליון דולר בקרן והצפי הוא שבקרן ישקיעו מספר משקיעים נוספים, בין אם פרטיים ובין אם מוסדיים, ויעלו את סכום הגיוס לאיזור ה-50 מיליון. בהחלט סכום נאה. אגב, אחוז התשואה למשקיעים אליו שואפת הקרן הוא 12%.

בית ההשקעות אלטשולר שחםתשואה של 12%

למה החליטו קבוצת נץ, אלטשולר שחם ונוספים להקים קרן ולהיכנס לתחום?

פשוט מאד, הם מבינים עד כמה השקעה בנדלן בארה"ב יכולה להיות רווחית. צבי איציק, מנכ"ל נץ ארה"ב הסביר ל"כלכליסט" מהי הסיבה להקמת הקרן וטען כי בגלל שיעורי ריבית נמוכים במשק הישראלי ובעולם בכלל, משקיעים רבים מחפשים השקעות אלטרנטיביות, עדיף ראליות בגלל חוסר היציבות בשווקים, אשר יוכלו לעשות עליהם תשואה גבוהה. רכישת נדלן בארצות הברית עשוי להיות בדיוק מה שהם צריכים, שכן גם תיק ההשקעות שלהם יהפוך למגוון יותר וגם הסיכון הגלום בהשקעה מסוג כזה קטן בהרבה מאשר בערוצי השקעה אחרים.

אין ספק שמדובר בצעד חשוב, אשר מספק חיזוקים למה שישראלים רבים כבר הבינו מזמן והוא שנדלן בארה"ב הוא אפיק השקעה מאוד מומלץ בימים אלה.