מסלול רכישת נכס בארה"ב

תהליך רכישת נכס (מגרש/בית) בארצות הברית:

החלטת לרכוש נכס בארה"ב? ללא ספק בעת הנוכחית מדובר בהחלטה נבונה, אך כעת עולה השאלה כיצד ממשיכים מפה? מהם השלבים הבאים בתהליך הקנייה? אז ככה: לפני ביצוע קנייה או רכישת נכס בארהב, מכל סוג שהוא, חשוב להבין מהו המסלול הצפוי לנו מתחילתו של התהליך ועד ההגעה אל היעד הסופי – נכס בבעלותנו. נהוג לחלק את המסלול למספר שלבים. זה הזמן לציין כי השלבים אינם מורכבים, אולם לכל שלב יש דגשים משלו, ולכן חשוב לבצעם פחות או יותר על פי הסדר המתואר.

והשלבים הם:

  • מתקבלת ההחלטה על רכישת הנכס – הלקוח מזהה את פוטנציאל הרווחיות חסר התקדים שמצוי כעת בשוק הנדל"ן האמריקאי ומחליט לפעול. בשלב זה קובע לעצמו הלקוח את גודלה הכספי של ההשקעה אותה הוא מעוניין להשקיע, את סוג הנכס אותו הוא מתכנן לקנות (האם מדובר במבנה או במגרש) והאם בכוונתו להשקיע כאדם פרטי, כחברה, או כחלק מטרנד קבוצות הרכישה שפופולארי מאד בשנים האחרונות.
  • הלקוח פונה לאחת (או יותר) מהחברות המתמחות בשוק הנדל"ן שבארה"ב ומקבל הצעות לקניית נכס, אשר כוללות את מכלול הפרטים של הנכס: סוג, גודל, מספר החדרים, שטח הקרקע, מיקום, מחיר, צילום אווירי וכד'.
  • לאחר שהלקוח משתכנע שאכן מדובר בעסקה מבטיחה, משתלמת וכשרה הוא יובאו בפניו מסמכי הרכישה עליהם הוא יתבקש לחתום, ובנוסף יידרש להפקיד סוג של מקדמה בחשבון השייך לעו"ד שישמש כאיש הקשר בינו לבין החברה המתמחה שכמובן אחראית לקניית הנכס מבעליו החוקיים בארה"ב.
  • ההסכם נשלח אל בעל הנכס בארצות הברית לאישור ונחתם על ידו.
  • החברה המתמחה עורכת בדיקה מקיפה של הנכס המדובר ומספקת ללקוח ביטוח מטעמה.
  • החברה שולחת מסמכי סגירת עסקה אל שני הצדדים, המוכר והלקוח. המסמכים נחתמים ומוחזרים בחזרה אל החברה.
  • כאן מגיע השלב הסופי בו מתבצעת העברת הכספים: הלקוח מעביר את כספי הרכישה לחברה המתמחה והיא מצדה מחזיקה בהם עד לקבלת אישור העברת בעלות של הנכס מבעליו הנוכחיים לבעליו החדשים (הלקוח). לאחר קבלת האישור הנכסף, מועברים כספי הרכישה למוכר הנכס והלקוח מקבל מהחברה את שטר הבעלות על המבנה או הקרקע שרכש.