נדל"ן באוהיו

הנתונים שמצביעים על השקעה נכונה באוהיו

כידוע, ארה"ב מורכבת מ-50 מדינות שכל אחת מהן מציגה נתונים כלכליים ודמוגראפיים שונים. את ההבדלים בין המדינות השונות אפשר לראות לא רק בכל הקשור להיסטוריה שלהן אלא במיוחד בנתוני הנדל"ן שהן מציגות. יש מדינות בארה"ב שכל מי שמבין בנדל"ן מזהה מיד עד כמה הן אטרקטיביות ויש מדינות שבהן עסקאות נדל"ן שונות לא ממש מושכות משקיעים מתוך ארה"ב ומחוצה לה. אחת המדינות שחביבה על משקיעים רבים היא אוהיו. כיום אפשר לראות כיצד בזכות נתונים חיוביים שונים נדל"ן באוהיו הוא בעל ערך רב.

אם ניקח את קליבלנד, עיר גדולה ומוכרת מאוד באוהיו, נראה כיצד נתוני עיקולי הבתים נחשבים לגדולים במיוחד. זאת מאחר והמשבר הכלכלי של 2008 פגע בעיר זו הרבה יותר מאשר לא מעט ערים אחרות בארה"ב. נתוני אבטלה גבוהים בתקופת אותו משבר כלכלי הביאו לעזיבה של בתים רבים בקליבלנד, ובתוך כך נכנסו לואקום הזה משקיעים רבים שמחפשים השקעות נדל"ן באוהיו. מגמת התאוששות שמאפיינת כיום את העיר ואת המדינה, מביאה לכך שמעבר לשוק נדל"ן ערני יותר, גם עובדים מגויסים לעסקים רבים והשוק כולו חיובי יותר.

מפת קליבלנד אוהיו

מה יש לקליבלנד להציע

מדינות וערים שונות בארה"ב מוכרות בזכות ייחוד מסוים שמאפיין אותן. קליבלנד שבאוהיו הצליחה להתמודד עם המשבר הכלכלי (ובכך המחישה כיצד מדובר באוכלוסיה חזקה יותר) בזכות היותה מעצמת פלדה. הייחודיות של קליבלנד היא בכך שהעיר מצליחה לשווק את מוצריה ולהביא לכך שמועסקים חדשים נכנסים למעגל העבודה מדי יום.  מרבית התושבים בעיר הם בעלי הכנסה ויכולים לשלם את דמי המשכנתא, או לעמוד בתשלומי השכירות של בתים שונים. אין ספק שהדבר מעיד על ביטחון גדול הרבה יותר לגבי עסקאות נדל"ן באוהיו בכלל ובקליבלנד בפרט.

באופן די ברור, סיוע מהממסד הוא כזה שיכול להוליך קדימה כל עיר בכל מקום בעולם. מי שמתעניין בהזדמנויות השקעה באוהיו יוכל לזהות את ההתערבות הממשלתית בערים שונות במדינה. התמיכה הממשלתית העדכנית והתוכניות השונות לשיקום המדינה, תורמות רבות לכך ששוק הדיור בערים שונות באוהיו הצליח להתייצב ולהתאושש מהמשבר של 2007. בנוסף, פעולות הבנקים השונים שמעוניינים לצמצם את מאגרי הדירות שעיקלו, הופכות את אוהיו למדינה שבה אפשר למצוא יופי של דירות ובתים במגוון ערים ובמחירים מצוינים.

 

עוד ערים אטרקטיביות ברחבי אוהיו

אחרי הכול אוהיו היא לא רק העיר המפורסמת קליבלנד, אלא יש בה עוד לא מעט ערים אטרקטיביות שחשוב לכל משקיע להכיר. בחינת מפת המדינה יכולה ללמד כל משקיע עד כמה גם ערים כמו סינסינטי או טולדו הם מקומות ראויים למצוא בהם השקעות נדל"ן באוהיו. סינסינטי מציגה נתונים מרשימים למשקיע בכך שהיא ניצבת במקום השלישי בכל הקשור למחירים זולים ולשעורי ריביות משכנתאות נמוכים מאוד. נראה כי דברים אלו הופכים את העיר לכזו שיכולה להציג זינוק מרשים בכל הקשור לענף הנדל"ן, ובכך להציע רווחים נאים למשקיעים.

העיר טולדו אינה רחוקה כלל מהנתונים הטובים שמציגה סינסינטי, ונמצאת מיד אחריה בדירוג. לכל מי שאינו מכיר את עריה של מדינת אוהיו, הרי שחשוב להדגיש כי טולדו היא עיר הבירה של מדינה זו. בשנים האחרונות חווה שוק הדיור של העיר טולדו התאוששות מרשימה ביותר שמפתיעה לא מעט אנשים פרטיים וגופים עסקיים גם יחד. את הסיבה העיקרית להתאוששות המכובדת ניתן לזקוף לזכות גידול משמעותי במקומות התעסוקה בעיר. החיבור בין תעסוקה בריאה לשוק נדל"ן מצוין, מביאה לתוצאה הנוכחית לפיה טולדו, סינסינטי, קלינבלנד ומדינת אוהיו בכלל מהוות הזדמנות מצוינת למשקיעי נדל"ן זרים ומקומיים.