ארה"ב או אירופה?

נדל"ן בארה"ב או נדל"ן באירופה?

בתחילת הדרך שלנו בעולם הנדל"ן נעמוד בפני החלטה אשר עשויה לקבוע את עתיד ההצלחה שלנו, באיזה שוק עלינו להשקיע? האם בשוק באירופה או מנגד בשוק האמריקאי? בשורה התחתונה כל מקרה חייב להיבחן לגופו, ומומלץ להיעזר באנשי מקצוע אשר מתמחים באותם שווקים. אנו ננסה לסקור בפניכם את היתרונות אל מול החסרונות של השקעות נדל"ן בארה"ב או מנגד של השקעות נדל"ן באירופה.

ההתלבטות – איפה הכי כדאי לרכוש נכסים: באירופה או בארה"ב?

עבור בן אדם מן השורה, אשר עושה את צעדיו הראשונים בתחום הנדל"ן – קשה מאוד לקבל החלטה חד משמעית על התבלטות כה כבדת משקל. בסופו של דבר כל החלטה שתבחר בה בין אם מדובר בנכסי נדל"ן בארה"ב או מנגד בנכסי נדל"ן באירופה תהיה לכך השפעה ניכרת על הרווחים העתידיים שלך. תמיד עדיף לבצע את ההחלטה החשובה הזאת ביחד עם מומחים מקומיים אשר יתרמו לכם מהידע הרב שלהם, כך שבסופו של יום תקבלו את ההחלטה הטובה ביותר מבחינתכם.

מבחינת המוטיב הכלכלי, אין ספק כי השקעות נדל"ן בארה"ב הן עדיפות בהרבה על פני השקעות נדל"ן באירופה. השוק האמריקאי נותר אחד הנוחים בעולם מבחינת המחירים שלו, לעומת השוק האירופי אשר לא נותר אדיש לעליית המחירים בעולם. ברוב המקרים בשוק האמריקאי תצליחו להשיג מחירי דירות ונכסים נמוכים בהרבה למול השוק האירופי. הסיבה העיקרית לכך היא שישנם נכסים רבים בארה"ב

אסור להקל ראש גם במשבר הכלכלי העולמי שבו אנו נמצאים בימים אלה. ארה"ב חוותה לפני מספר שנים משבר כלכלי עמוק אשר הותיר אנשי עסקים רבים בהפסדים גדולים, אך בסופו של דבר שוק הנדל"ן בארה"ב צלח גם את המשבר הנ"ל. מאידך, מדינות רבות באירופה נמצאות בימים אלה ממש תחת ערפל כלכלי כבד במיוחד, ואנשים רבים אשר רכשו נכסים במזרח אירופה מצאו את עצמם מחוסרי כל לנוכח המשבר הכלכלי הכבד שתקף מדינות רבות ביבשת כמו קפריסין, יוון ספרד ומספר מדינות נוספות.

חשוב לזכור כי בסופו של דבר כל מקרה נמדד לגופו, וישנם מקרים בהם השקעות נדל"ן בארה"ב יהיו עדיפות על פני השקעות נדל"ן באירופה ולהפך. עליכם מוטלת האחריות להתאים את האופי ואת המטרות שלכם, וכך לבחור את היעד שבו תשקיעו ותרכשו נכסים. בעת קבלת ההחלטות יהיה עליכם לשקול את המרחק בין הנכס אל מקום המגורים שלכם, דבר עשוי לגרום לכם לבחור ביעד קרוב אליכם עד כמה שניתן. בנוסף תצטרכו לבדוק את תשלומי המס בכל מדינה, דבר שעשוי לשנות את ההחלטה שלכם מקצה אחד אל הקצה השני. כל מדינה מתנהלת באופן שוני למול משקיעים זרים אשר מגיעים לרכוש נכסי נדל"ן, ישנן מדינות אשר רואות בהם דבר מבורך ומקלות על אותם משקיעים מנגד ישנם מדינות אשר רואות בהם דבר פסול ומקשות עליהם מבחינת המסים.

להשקיע בנדלן בארה"ב או באירופה?