הזדמנויות נדל"ן בארה"ב

ארץ אפשרויות הנדל"ן הבלתי מוגבלות

כבר שנים רבות שאנו שומעים אזרחים רבים של מדינות שונות בעולם מדברים על כך שארה"ב היא ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. אם כן, גם בכל הקשור לנדל"ן הדבר לא שונה, וארה"ב מוכיחה שוב ושוב מדוע היא המעצמה היחידה בעולם. מאחר ומדובר בגורם הכלכלי המשפיע ביותר על אוכלוסיית העולם, הרי שלא קשה להבין מדוע רבים מרחבי העולם כולו מחפשים הזדמנויות נדל"ן בארה"ב הגדולה. זאת למרות (ואולי דווקא בגלל) משבר ה'סאב פריים' המפורסם כל כך שפקד את המדינה הגדולה והעוצמתית הזו בשנת 2007.

 

סקרים רבים נערכים בעקביות כדי לבדוק את מצבן של מדינות שונות מלא מעט היבטים ובחינות. סקר מעניין ביותר מראה כיצד ארה"ב זוכה להעדפה ברורה על פני לא מעט מדינות בעולם בכל הקשור להזדמנויות נדל"ן. אם נבחן סקר שנתי שערך גוף מפורסם כמו התאחדות משקיעים זרים בנדל"ן, נראה כיצד הזדמנויות נדל"ן בארצות הברית באות לידי ביטוי בהשבחת ערך רצינית של נכסים שונים ובשוק שנחשב לאיכותי מאוד. כך, יחד עם חששות שנעלמים ברחבי העולם בכל הקשור למיתון חוזר, ארה"ב היא מקום אטרקטיבי שמוביל על פני מתחרים שונים ביבשת אירופה למשל.

 

הסיבות שנעוצות גם בשוק הישראלי

עבור המשקיע הישראלי הרי שתמיד שווקים שונים ברחבי העולם עניינו אותו מאוד. אך בכל הקשור לנדל"ן אפשר בהחלט לראות כיצד מצב השוק בישראל הוא כזה שמשפיע מאוד על ההחלטה לחפש הזדמנויות נדלן בארהב. כולנו יודעים כיצד מחיריהן של דירות רבות ברוב חלקי הארץ פשוט יצאו מגדר כל פרופורציה. לכן אין ספק כי משקיע רציני שמחפש לרכוש דירה להשבחה ולמכירה שלה, או משקיע שמעוניין למצוא נכס מניב, יעשו את הכול על מנת לראות כיצד גם הון עצמי סביר ביותר יאפשר להם דריסת רגל נדל"נית בארה"ב.

 

מעבר לסכום ההשקעה הרי שהתשואה החודשית או הרווח הכללי מכל עסקת נדל"ן הם כאלו שמושפעים מאוד מנתוני איכות שונים. לכן רכישת נכס זול מאוד במדינה אטרקטיבית בארה"ב היא דבר שמאפשר ביטחון רב לגבי רווחים מרשימים. זאת כאמור אם מצרפים גם את עניין איכותם של הדיירים שנכנסים לנכס מושכר ויכולים לעמוד בתשלומי השכירות החודשיים או את יכולותיו הכלכליות של איש עסקים השוכר משרד בבניין משרדים שנרכש ושופץ ע"י משקיע מסוים תוך הקפדה על עלויות סבירות והשארת נתח מכובד לרווח עתידי.

 

ההיצע המגוון שנובע מתמורות שונות

דבר שחשוב להבין כאשר מחפשים אחר הזדמנויות נדל"ן באמריקה הוא שלא תמיד מדובר ברכישת דירות מכונסי נכסים שפינו את הדיירים שלא עמדו בהחזרי המשכנתא, ולא תמיד מדובר על שיפוץ של בתים מוזנחים ומכירתם ברווח מכובד לאחר שינוי מקיף. יש מקרים ומצבים שמי שמזהה אותם יכול למצוא עסקאות נדל"ן מצוינות שאינן מצריכות עבודות שיפוצים, בדיקות מקיפות, הכנות מיוחדות או חלילה כניסה להרפתקה ספקולטיבית שאף אחד לא יודע היכן ואיך היא תסתיים.

 

דוגמא מצוינת לכך היא סוג מסוים של דיירים בארה"ב. מדובר באנשים לקראת פרישה שאינם מתכוונים להמשיך ולגור בבתיהם לאחר שסיימו את פרק התעסוקה בחייהם. זהו דבר מקובל בחברה האמריקאית כבר לא מעט שנים ולכן אפשר לראות כיצד ברגע שאזור מסוים אמור להתברך באנשים מבוססים שמעוניינים לרכוש בו סוג של בתי נופש למשל, ההשקעה הופכת לבטוחה עד מאוד. אוכלוסיה חזקה מחזקת כל אזור, ולכן הכרת מצב מעין זה היא כזו שמדגישה עד כמה איתור נכס להשקעה צריך להיעשות בצורה ממוקדת הרבה יותר.