קבוצות רכישה

קבוצות רכישה

כבר מגיל קטן אנו למדים כי התאגדות של מספר אנשים לקבוצה אחת היא אחד האלמנטים הבטוחים ביותר להצלחה. קבוצות רכישה הפכו להיות אחד המרכיבים החשובים ביותר בעסקים בכלל, ובענף הנדל"ן בפרט. התאגדות של אנשים בעלי כוח קנייה תחת קבוצה אחת יכולה להביא לגב כלכלי יצוק ועמיד במיוחד בביצוע העסקה. קבוצות רכישה רבות מגלות את האופציה של השקעה בנדל"ן בארה"ב ורואות בשוק זה את פוטנציאל הרווח שטמון בו.

מהו כוחה של קבוצות הרכישה?

הטרנד של קבוצות הרכישה סחף אחריו יזמים צעירים ויזמים ותיקים. כל איש עסקים רצה לראות את עצמו מצטרף אל הטרנד העכשווי אשר משפיע כל כך על השווקים המקומיים. לקבוצות רכישה יש כוח מכריע בכל הקשור אל השקעות נדל"ן בארה"ב, כאשר השיטה הנפוצה ביותר לקנייה ומכירה של נכסים בארה"ב היא על ידי הפצת מכרז פתוח לקהל הרחב.

קבוצות רכישה אשר מאגדות תחתיהם קבוצה של אנשי עסקים אמידים יכולות בקלות להגיש הצעות גבוהות יחסית עבור כל מכרז של נכס ובכך בעצם להותיר את אנשי העסקים העצמאיים מאחור. קבוצות רכישה רבות בונות פרויקטים יסודיים אשר מביאים לידי ביטוי את אמידותם הכלכלית. זוהי הסיבה המרכזית לכך שבשנים האחרונות יותר ויותר אנשי עסקים מצטרפים גם הם אל קבוצות רכישה ומעמידים את עצמם בנקודת פתיחה שווה אל קבוצות הרכישה האחרות.

קבוצות רכישה רבות אשר פונות אל השוק האמריקאי ומתאגדות תחת שם אחד מוצאות את עצמן ביתרון גם מבחינת גובה המס שעליהן לשלם. אמנם המיסים שיוטלו על קבוצת הרכישה על קנייה או מכירה של נכס יהיו זהים לאלה שיוטלו על איש עסקים עצמאי, אך בקבוצה נטל המס יחולק על גבי מספר אנשים, בעוד שכאשר מדובר באיש עסקים יחיד הוא ייאלץ לשאת לבדו בכל גובה הנטל.

קבוצות רכישה רבות רוצות לבחון את שיתוף הפעולה בין חבריי הקבוצה, ולראות האם כל אנשי העסקים והיזמים בקבוצה מסוגלים לעבוד תחת אותה המסגרת. הפנייה שלהם אל שוק הנדל"ן האמריקאי, אשר עלייתו ההדרגתית בשנים האחרונות גלויה וידועה, כנראה שתביא לכך שיוכלו לפתוח את השת"פ ברגל ימין ומאפשרת להם להיות בטוחים כי כספם מושקע באפיק השקעה טוב ויציב.

בסופו של דבר, קבוצות רכישה הפכו להיות חלק בלתי נפרד מההתנהלות הכלכלית היומיומית בענף הנדל"ן העולמי. אנו עדים לתופעה שבה קבוצות רכישה רבות משתלטות על נכסים מכל הסוגים, החל מבנייני דירות ועד לבנייה של מרכזי קניות ופנאי. היתרון של קבוצות הרכישה קיים באפשרויות הכלכליות הרבות שלהם, דבר שמעמיד אותם לא פעם ביתרון על פני אנשי עסקים פרטיים.