שאלות ותשובות נפוצות על נדל"ן בארה"ב

כיצד ניתן למצוא נכס במחיר מפתיע במיוחד?

באופן די ברור גם מי שמחפש נכס להשבחה ולמכירה, וגם מי שמחפש נכס מניב, מעוניין ליהנות מרווח נאה. לכן חשוב להבין שמעבר להיצע שגרתי של דירות או נכסים מסחריים, אפשר למצוא נכסים שנמכרים היישר מכינוס נכסים או בצורה שיווק שנקראת 'מכירות בחסר'. מאחר וארה"ב עדיין מתאוששת ממשבר ה'סאב פריים' הרי שעסקאות נדל"ן אלה מחכות למי שמחפש אותן בצורה נכונה.

 

מה ההבדל בין נכס 'רגיל' ובין נכס מניב?

אלו ששואלים שאלות על נדל"ן בארה"ב מנסים לברר לגבי ההבדלים בין השקעות נדל"ן שונות. בכל הקשור להבדלים בסיסיים הרי שחשוב להכיר את העובדה כי נכס מניב הוא כזה שנרכש על מנת להשכיר אותו לדיירים או לבעלי מקצועות חופשיים למשל, ואילו נכס 'רגיל', אם אפשר לקרוא לזה כך', הוא כזה שנרכש על מנת למכור אותו ברווח מכובד (בד"כ לאחר שמשביחים אותו ומציעים אותו למכירה ברמה גבוהה יותר מאשר מצבו הקודם).

 

עד כמה שונה ההשקעה בין ערים או מדינות שונות בארה"ב?

כחלק מאותן שאלות נפוצות על נדל"ן בארה"ב אנו יכולים לראות כיצד יש כאלו שמבחינתם עדיין כל מדינות ארה"ב הן זהות מבחינת נתוני תעסוקה, ניהול ופיתוח. לכן חשוב להבין שיש הבדלים עצומים בין מדינות שונות, מאחר ועם כל הכבוד לחוק הפדראלי שמכליל את כל המדינות, עדיין כל מדינה מנוהלת ע"י מושל שמחליט על מהלכים עצמאיים וקיצוניים לעתים. כך אפשר לראות כיצד עסקאות נדל"ן במדינה שבה יש ערים שפשטו רגל הן ספקולטיביות יותר, וכך גם אפשר לזהות הזדמנויות נדל"ן מצוינות במדינות חזקות שכלכלתן נפגעה פחות במשבר הלאומי הכללי.

 

מהם המרכיבים של עסקת נדל"ן בארה"ב?

עסקת נדל"ן יכולה להיות עניין סבוך גם עבור מי שקצת מכיר את התחום. בל נשכח שאנו מדברים על נדל"ן בחו"ל, ולכן חשוב להבין את הבדלי התרבויות ואת צורת הניהול ולשון החוק ששונים לגמרי מאשר בישראל. בירורים לגבי אחריות על שיפוץ נכסים למשל, או על דרך איתור שוכרים, ניהול הנכס בשגרה, עלויות התחזוקה, צורות הדיווח התקופתי, אחוזי התשואה המקובלים, אפשרויות המכירה לאחר השבחה ועוד, הם אלו שיכולים להעיד על עסקה טובה יותר או טובה פחות.

 

מהי השבחה של נכס?

אחת מאותן שאלות על נדל"ן בארה"ב נוגעת לנושא ההשבחה. עבור אנשים מסוימים מושג זה אינו אומר הרבה, ולכן חשוב להבין כי מדובר במהלך שיכול להגדיל את הרווחים מנכסי נדל"ן בצורה משמעותית. בפועל מדובר בכך שלאחר איתור נכס בעל פוטנציאל גדול ניתן להשביח אותו בצורה של שיפוצים נרחבים. כך, קנייה במחיר זו של נכס איכותי, שיפוצו בעלויות סבירות בהחלט, שיווקו בצורה מקצועית לקהלי היעד המתאימים, ומכירתו בסכום מרשים, הם אלו שיוצרים מסלול רציני ביותר לתשואה גבוהה בהשקעת נדל"ן בארה"ב.

 

במי אפשר להיעזר לגבי מציאת השקעה כדאית?

הסיכונים שמציגה השקעה בנדל"ן בחו"ל הם כאלו שלא אמורים להפחיד אף אחד, אך הם גם אלו שאמורים להדגיש מדוע חשוב להיעזר במי שמתמחה בתחום זה. מאחר ורובנו לא מכירים את שווקי הנדל"ן בחו"ל, ומאחר ולרבים מאתנו אין זמן, דרך או ידע לברר את כל הנתונים המצביעים על עסקה מצוינת, הרי שכל מי ששואל שאלות נפוצות על נדל"ן בארה"ב צריך לשאול את עצמו האם הוא יכול לבצע את מהלכי העסקה השונים ללא גורם מקצועי מהימן ואיכותי. לכן בדיקת יתרונותיה של חברת השקעות וייעוץ ברמה גבוהה היא עניין שאין להקל בו ראש.